Metody badania mężczyzn

Metody badania mężczyzn

U niektórych mężczyzn jakość nasienia pogarsza się z powodu złego stylu życia. Mogą nie być w stanie dotrzeć do komórki jajowej lub mieć ograniczoną zdolność penetracji komórki jajowej i jej zapłodnienia. Płodność mężczyzn zależy więc przede wszystkim od jakości, liczby i ruchu plemników.

Jednak inne czynniki, takie jak obciążenie genetyczne, reakcje immunologiczne, zaburzenia produkcji hormonów, niedrożność dróg wydalniczych, niezdolność do wytrysku, choroby zapalne dróg wydalniczych męskich narządów płciowych itp. mogą również zmniejszać męską płodność.

W niektórych przypadkach przyczyna może w ogóle nie zostać ujawniona. Podstawą jest badanie spermiogramu. Polega na przyjmowaniu ejakulatu poprzez masturbację, przed którą zaleca się przestrzeganie trzydniowej abstynencji seksualnej. W ejakulacie bada się obecność plemników – ocenia się ich liczbę, ruch i budowę morfologiczną.

W OPARCIU O WYNIK SPERMIOGRAMU LEKARZ ZALECA NAJBARDZIEJ ODPOWIEDNIĄ METODĘ ROZRODU WSPOMAGANEGO.

ZAAWANSOWANE METODY DIAGNOSTYCZNE W BADANIACH MĘŻCZYZN:

Badanie spermiogramu.

Badanie posiewów nasienia.

Badanie andrologiczne.

Fragmentacja DNA plemników.

Badanie immunologiczne.

Badanie genetyczne (badanie należy wykonać u mężczyzn powyżej 45 roku życia, przy braku plemników w ejakulacie oraz w przypadku powtarzających się poronień partnera lub ryzyka wad dziedzicznych).

Badanie hormonalne (we wskazanych przypadkach badanie wykonuje się u mężczyzn z niską jakością nasienia, badane są poziomy FSH, LH i testosteronu, które informują o hormonalnym tle produkcji nasienia).

Wskazówka:

Dowiedz się, dlaczego kobiety decydują się na oddanie jaj. Przeczytaj wyznanie dawcy

Formularz

Zapytaj specjalisty