Embryomonitoring

CAŁODOBOWY MONITORING ORAZ SZTUCZNA INTELIGENCJA

Nowość w klinice ReproGenesis – SZTUCZNA INTELIGENCJA wybiera najlepszy zarodek!

Do urządzenia EmbryoScope, które służy do obserwacji zarodków, zainstalowaliśmy najnowocześniejszy software, który za pomocą sztucznej inteligencji wybiera najlepszy zarodek zwiększając tym samym szansę na ciążę oraz poród zdrowego dziecka.

Teraz masz możliwość wypróbowania tej rewolucyjnej metody selekcji zarodków za pomocą sztucznej inteligencji za darmo!

Nieinwazyjne ciągłe monitorowanie zarodków, stosunkowa nowa metoda kultywacji w warunkach in vitro. Rozwój zarodka, monitorowany jest pod mikroskopem poza polem uprawy zarodków.

Embriolog stale monitoruje rozwój zarodka w celu wykrycia ewentualnych nieprawidłowości występujące podczas uprawy.

Metoda ta pozwala na ciągły monitoring na ekranie zarodka. Podział komórek zarodka jest monitorowany i niezdrowe zarodki są usuwane, co znacznie poprawia wybór odpowiednich do przenoszenia zarodków do macicy. Rezultatem jest większa szansa udanej ciąży.

Jest ona odpowiednia dla par korzystających jaja darczyńców, pary o niskiej liczbie jaj wycofanych z jajników lub pary z niskiej jakości komórek płciowych w obu plemników lub jaj.

Lata badań i rozwoju

Niezwykły sposób obiektywnej analizy wyczuwanego rozwoju zarodka teraz przy pomocy precyzyjnych algorytmów najwyższej sztucznej inteligencji, która zapewnia najskuteczniejszy wybór odpowiednich zarodków do transferu i wyklucza zarodki bez wad z nieprawidłowym rozwojem.

Skanowanie 3D i 2D wraz z analizą dynamiki rozwoju embrionów za pomocą algorytmów stworzonych przez sztuczną inteligencję na podstawie setek tysięcy dostępnych danych, to najnowocześniejsza metoda hodowli i oceny rozwoju embrionów. Jest to komputer – EMBRYOSCOPE – sterowany ciągłym monitorowaniem rozwoju zarodka i oceną zarejestrowanych analizowanych danych.

Cały monitoring odbywa się w zamkniętym inkubatorze, embriony nie są manipulowane w celach obserwacyjnych, dzięki czemu są mniej narażone na niekorzystne warunki podczas rozwoju embrionalnego.

Na podstawie uzyskanych zapisów algorytmy porównują, oceniają i przewidują dynamikę rozwoju oraz szczegółową morfologię zarodka. W ten sposób embriolog zyskuje inny wymiar odpowiednich danych i możliwość wyboru najbardziej odpowiedniego zarodka do transferu.

Ocena zarodków jest zatem precyzyjna i obiektywna dzięki pomocy najnowocześniejszego narzędzia algorytmicznego. Wykrycie zaburzeń podziału komórek embrionalnych pozwala na eliminację zarodków z nieprawidłowościami chromosomalnymi i ograniczenie wczesnych poronień.

System monitorowania rozwoju zarodków wykorzystujący algorytmy sztucznej inteligencji wprowadził nowy wymiar w selekcji najlepiej rozwijającego się zarodka o najwyższym prawdopodobieństwie udanej implantacji i dalszego pomyślnego rozwoju.

Tradycyjna ocena zarodków jest ograniczona ilością dostępnych informacji na temat rozwoju zarodków. Dzięki analizie poklatkowej możliwe jest wykrycie wcześniej niewidocznych wzorców rozwoju zarodka i zdarzeń, które korelowały z wynikiem klinicznym. Dzięki systemowi iDAScore® analizowane są wysokiej jakości zapisy 3D rozwoju zarodków, co ułatwia przeglądanie informacji potrzebnych na temat każdego zarodka, aby ocena była naprawdę skuteczna.

Jaka jest przyszłość sztucznej inteligencji w in vitro?

Ośrodki IVF napotykają na rosnące zapotrzebowanie ze strony pacjentów, co często wymaga coraz bardziej skomplikowanych procedur. Istnieje tak wyraźna potrzeba usprawnienia jak największej liczby procesów, zwłaszcza tych kluczowych, takich jak wybór najbardziej odpowiedniego zarodka. Zapewnia to jakość leczenia przy jednoczesnej optymalizacji zasobów w klinice. Wykorzystanie systemów sztucznej inteligencji już teraz przynosi pozytywne rezultaty. Jednocześnie ujawnia ogromny potencjał usprawnienia decyzji terapeutycznych w najbliższej przyszłości.

Przyczyny Monitoring Embryo

Formularz

Zapytaj specjalisty