Kriokonserwacja zarodków

Kriokonserwacja zarodków – jeśli, w wyniku leczenia, więcej zarodków jest zdrowych i rozwiniętych, możliwe jest ich zachowanie przy użyciu metody kriokonserwacji.

Jeśli więcej zarodków niż to konieczne wykazanie zdrowe formy i rozwój w dniu transferu, istnieje możliwość mrożenia zarodków.

Zamrożone zarodki mogą być przechowywane przez kilka lat i stosowane w wielokrotnego przekazywania po początkowym braku lub w drugiej implantacji po początkowym sukcesu.

Główną zaletą kriokonserwacji zarodków jest to, że całkowicie eliminuje potrzebę stymulacji hormonalnej hiper z jajników.

KET w cyklu natywnym

KET można zaplanować w cyklu natywnym tylko wtedy, gdy kobieta ma cykl owulacyjny. Dlatego konieczne jest monitorowanie owulacji za pomocą badania ultrasonograficznego – follikulometrii w celu określenia dnia owulacji. Podczas owulacji pęcherzyk nie tylko uwalnia komórkę jajową do zapłodnienia, czego w tym przypadku nie potrzebujemy, ale pęcherzyk ten jest hormonalnie aktywny i przygotowuje wyściółkę macicy na przyjęcie przenoszonego przez nas zarodka. Transfer zarodków wykonuje się 2-5 dni po owulacji w zależności od wieku zarodka.

KET ze wsparciem hormonalnym

W KET ze wsparciem hormonalnym przygotowujemy wyściółkę macicy za pomocą estrogenów i progestagenów. Najczęściej jest to tylko stosowanie tabletek i kapsułek dopochwowych. Leki stosuje się do próby grawitacyjnej, a w przypadku zajścia w ciążę konieczne jest przyjmowanie leków w KET wspomaganej hormonalnie do 12 tygodnia ciąży, ponieważ ciałko żółte nie jest uformowane.

Formularz

Zapytaj specjalisty