Kriokonserwacja zarodków

Kriokonserwacja zarodków – jeśli, w wyniku leczenia, więcej zarodków jest zdrowych i rozwiniętych, możliwe jest ich zachowanie przy użyciu metody kriokonserwacji.
Jeśli więcej zarodków niż to konieczne wykazanie zdrowe formy i rozwój w dniu transferu, istnieje możliwość mrożenia zarodków. Zamrożone zarodki mogą być przechowywane przez kilka lat i stosowane w wielokrotnego przekazywania po początkowym braku lub w drugiej implantacji po początkowym sukcesu.

Główną zaletą kriokonserwacji zarodków jest to, że całkowicie eliminuje potrzebę stymulacji hormonalnej hiper z jajników.

KET w cyklu natywnym

KET można zaplanować w cyklu natywnym tylko wtedy, gdy kobieta ma cykl owulacyjny. Dlatego konieczne jest monitorowanie owulacji za pomocą badania ultrasonograficznego – follikulometrii w celu określenia dnia owulacji. Podczas owulacji pęcherzyk nie tylko uwalnia komórkę jajową do zapłodnienia, czego w tym przypadku nie potrzebujemy, ale pęcherzyk ten jest hormonalnie aktywny i przygotowuje wyściółkę macicy na przyjęcie przenoszonego przez nas zarodka. Transfer zarodków wykonuje się 2-5 dni po owulacji w zależności od wieku zarodka.

KET ze wsparciem hormonalnym

W KET ze wsparciem hormonalnym przygotowujemy wyściółkę macicy za pomocą estrogenów i progestagenów. Najczęściej jest to tylko stosowanie tabletek i kapsułek dopochwowych. Leki stosuje się do próby grawitacyjnej, a w przypadku zajścia w ciążę konieczne jest przyjmowanie leków w KET wspomaganej hormonalnie do 12 tygodnia ciąży, ponieważ ciałko żółte nie jest uformowane.
Formularz

Zapytaj specjalisty

Jsme soukromá brněnská klinika reprodukční medicíny a do našeho týmu hledáme kolegyni na pozici IVF koordinátorky pro maďarsky hovořící klienty.

Náplň práce

Požadavky

Nabízíme

V případě zájmu nám zašlete svůj životopis na info@reprogenesis.cz

Zasláním svého CV souhlasíte s tím, aby Vámi poskytnuté osobní údaje byly zpracovány a použity v souladu s obecným nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně osobních údajů („GDPR“) pro účely personalistiky společnosti ReproGenesis a. s.., a to na dobu neurčitou (tj. do odvolání).