ZyMōt - Microfluidic Sperm Sorting

PRZEWROTNA NOWOŚĆ W ZAKRESIE SELEKCJI PLEMNIKÓW: MIKROFLUIDOWY CZIP ZyMōt

Microfluidic Sperm Sorting

Microfluidic Sperm Sorting jest metodą selekcji plemników za pomocą czipu. Metoda działa na zasadzie naturalnego wyboru plemników, które przedostają się przez mikrobariery przedstawiające naturalne środowisko układu rozrodczego kobiety.

W ten sposób wybrane plemniki są bardziej jakościowe pod względem morfologii, genetyki, żywotności oraz ruchliwości. Metoda ta zwiększa szansę na udany cykl o 25 %.

Metoda Mikrofluidic Sperm Sorting przedstawia alternatywę dla tradycyjnej obróbki nasienia, nie wymaga żadnego poprzedniego przygotowania nasienia ani użycia urządzeń, które mogą doprowadzić do zwiększenia stresu oksydacyjnego plemników.

METODA MICROFLUIDIC SPERM SORTING V PRAKTYCE

Selekcja plemników w wielkim stopniu wpływa na wynik in vitro. Podczas naturalnego zapłodnienia są zdrowe plemniki oddzielone w specjalnych mikrofluidowych kanałach, które występują układzie rozrodczym kobiety. Mikrofluidowe czipy naśladują naturalny mechanizm ciała.

Mikrofluidowe czipy naśladują naturalny proces selekcji plemników w środowisku laboratoryjnym. Czipy działają jak filtr, który wybiera wyłącznie zdrowe i jakościowe plemniki. Podczas selekcji za pomocą czipów nie dochodzi do centryfugacji, która może spowodować uszkodzenie plemników. Plemniki są selektowane naturalnie za pomocą ich ruchliwości. W ten sposób otrzymujemy plemniki z nieuszkodzonym DNA.

Zastosowanie czipów zwiększa skuteczność in vitro oraz obniża prawdopodobieństwo poronień. Mikrofluidic Sperm Sorting czip posiada wejściowy otwór, który jest połączony kanałem mikrofluidowym z otworem wyjściowym.  Nieprzetworzona próbka nasienia zostaje przeniesiona do otworu wejściowego. Plemniki muszą przedostać się przez mikrobariery do otworu wyjściowego. Uszkodzone plemniki pozostają w kanale, natomiast zdrowe i ruchliwe przedostają się do otworu wyjściowego.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA METODY MICROFLUIDIC SPERM SORTING

Formularz

Zapytaj specjalisty