Asystowany Hatching

Asystowany Hatching – AH jest jedną z wielu technik wspomaganego rozrodu. Po embrion przywiązuje do ściany macicy, istotne jest to, że przelał osłonki przejrzystej, twardą membranę, która chroni go w okresie uprawy. W niektórych przypadkach nie implantacji zarodka, ponieważ zona pellucida jest zbyt gruby. Asystowany Hatching obejmuje tworzenie niewielki defekt w membranę, co pozwala na lepszą szansę implantacji w macicy.
W pierwszych dniach rozwoju zarodek ma wokół siebie warstwę ochronną (zona pellucida). Od piątego do szóstego dnia po zapłodnieniu rozpoczyna się proces nidacji (zagnieżdżania) zarodka, kiedy zarodek opuszcza swoją osłonę ochronną, osłona przejrzysta znika, a komórki zarodka wchodzą w bezpośredni kontakt z komórkami endometrium. Problemy z nawracającymi niepowodzeniami implantacji mogą być spowodowane niezdolnością zarodka do „opuszczenia” osłonki ochronnej lub zmianami w samej warstwie ochronnej. W takich przypadkach wykonujemy lęg asystowany. Tą techniką tuż przed transferem rozbijamy twardą skorupę zarodka laserem lub specjalną igłą, ułatwiając w ten sposób jego przyczepienie do ściany macicy.
Formularz

Zapytaj specjalisty

Jsme soukromá brněnská klinika reprodukční medicíny a do našeho týmu hledáme kolegyni na pozici IVF koordinátorky pro maďarsky hovořící klienty.

Náplň práce

Požadavky

Nabízíme

V případě zájmu nám zašlete svůj životopis na info@reprogenesis.cz

Zasláním svého CV souhlasíte s tím, aby Vámi poskytnuté osobní údaje byly zpracovány a použity v souladu s obecným nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně osobních údajů („GDPR“) pro účely personalistiky společnosti ReproGenesis a. s.., a to na dobu neurčitou (tj. do odvolání).