Przyczyny niepłodności

NIE KAŻDA PARA MA SZCZĘŚCIE POCZĄĆ DZIECKO NATURALNĄ DROGĄ.

O niepłodności można mówić, już w przypadku, gdy po roku regularnego współżycia bez zabezpieczenia parze nie udało się zajść w ciążę. Po tym okresie należy zacząć szukać specjalisty w dziedzinie medycyny reprodukcyjnej i określić przyczynę niepłodności. Przyczyną może być jedynie tymczasowe zaburzenie, które można łatwo wyleczyć za pomocą właściwej diety lub lekarstw.

Z roku na rok rośnie liczba par, które mają problemy z ciążą.

Jednak w przypadku większości par, przyczyna jest bardziej skomplikowana, a leczenie niepłodności musi być dopasowane do indywidualnego, konkretnego problemu i prowadzić do jego rozwiązania. Aktualnie współczesna medycyna oferuje pełną gamę metod wspomagania rozrodu, które pozwalają niemal każdemu spełnić swoje marzenie i począć własne zdrowe dziecko. Niepłodność dotyka kobiety i mężczyzn w równym stopniu. Dla niektórych z nich, przyczyny niepłodności mogą być niemożliwe do wykrycia. W każdym razie niepłodność dla większości par stanowi ogromny problem. Bardzo ważne jest wsparcie psychologiczne okazane zarówno przez lekarza prowadzącego, rodzinę, jak i najbliższych przyjaciół. W niektórych przypadkach dobrze jest skorzystać z bezpośredniej pomocy psychologa.

Niepłodność w równym stopniu dotyka kobiet i mężczyzn

Częściowo jednak przyczyny niepłodności mogą być nieznane i niemożliwe do udowodnienia. W każdym razie niepłodność jest bardzo poważnym problemem dla większości par.

Przyczyny niepłodności kobiet

Niepłodność kobieca najczęściej spowodowana jest:

Przyczyny niepłodności męskiej

Niepłodność męska jest najczęściej powodowana przez:
Wskazówka:

Zdrowie psychiczne ma bowiem zasadnicze znaczenie przy skutecznym leczeniu niepłodności.

Formularz

Zapytaj specjalisty

Jsme soukromá brněnská klinika reprodukční medicíny a do našeho týmu hledáme kolegyni na pozici IVF koordinátorky pro maďarsky hovořící klienty.

Náplň práce

Požadavky

Nabízíme

V případě zájmu nám zašlete svůj životopis na info@reprogenesis.cz

Zasláním svého CV souhlasíte s tím, aby Vámi poskytnuté osobní údaje byly zpracovány a použity v souladu s obecným nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně osobních údajů („GDPR“) pro účely personalistiky společnosti ReproGenesis a. s.., a to na dobu neurčitou (tj. do odvolání).