Przyczyny niepłodności

NIE KAŻDA PARA MA SZCZĘŚCIE POCZĄĆ DZIECKO NATURALNĄ DROGĄ.

O niepłodności można mówić, już w przypadku, gdy po roku regularnego współżycia bez zabezpieczenia parze nie udało się zajść w ciążę. Po tym okresie należy zacząć szukać specjalisty w dziedzinie medycyny reprodukcyjnej i określić przyczynę niepłodności. Przyczyną może być jedynie tymczasowe zaburzenie, które można łatwo wyleczyć za pomocą właściwej diety lub lekarstw.

Z roku na rok rośnie liczba par, które mają problemy z ciążą.

Jednak w przypadku większości par, przyczyna jest bardziej skomplikowana, a leczenie niepłodności musi być dopasowane do indywidualnego, konkretnego problemu i prowadzić do jego rozwiązania. Aktualnie współczesna medycyna oferuje pełną gamę metod wspomagania rozrodu, które pozwalają niemal każdemu spełnić swoje marzenie i począć własne zdrowe dziecko.

Niepłodność dotyka kobiety i mężczyzn w równym stopniu. Dla niektórych z nich, przyczyny niepłodności mogą być niemożliwe do wykrycia. W każdym razie niepłodność dla większości par stanowi ogromny problem.

Bardzo ważne jest wsparcie psychologiczne okazane zarówno przez lekarza prowadzącego, rodzinę, jak i najbliższych przyjaciół. W niektórych przypadkach dobrze jest skorzystać z bezpośredniej pomocy psychologa.

Niepłodność w równym stopniu dotyka kobiet i mężczyzn

Częściowo jednak przyczyny niepłodności mogą być nieznane i niemożliwe do udowodnienia. W każdym razie niepłodność jest bardzo poważnym problemem dla większości par.

Przyczyny niepłodności kobiet

Niepłodność kobieca najczęściej spowodowana jest:

Przyczyny niepłodności męskiej

Niepłodność męska jest najczęściej powodowana przez:

Wskazówka:

Zdrowie psychiczne ma bowiem zasadnicze znaczenie przy skutecznym leczeniu niepłodności.

Formularz

Zapytaj specjalisty